«Осторожно, мошенники!»

Интернет-ресурстармен жұмыс түрлі тәуекелдермен, соның ішінде алаяқтарға кездесіп қалу қаупімен байланысты. Қара ниет пайдаланушылармен қарым-қатынас компьютерге вирус жұқтыруға да, әсерлі ақшаны жоғалтуға да әкелуі мүмкін. 2021 жылдың 4 ақпанында "Рузаевка орта мектебі" КММ "Ашық жүректер" еріктілер ұйымының қатысушылары мектеп қызметкерлері, ауыл тұрғындары арасында ақпараттық жадынамалар таратты; мектеп сайтында " Абайлаңыз, алаяқтар!» бейнероликтері орнатылды. Сынып жетекшілері 1-11 сынып оқушылары арасында "Интернет-алаяқтық» тақырыбына әңгімелесулер өткізді. Балалар алаяқтықтың әртүрлі түрлерімен танысты, алаяққа тап болса, өзін қалай ұстау керектігін, олардан өзін-өзі қорғау тәсілдерін білді.
    Работа с Интернет-ресурсами связана с различного рода рисками, в том числе и с возможностью нарваться на мошенников. Общение с недобросовестными пользователями может привести как к заражению компьютера, так и к потере внушительных денежных сумм. 4 февраля 2021 года участниками волонтерской организации "Открытые сердца" КГУ "Рузаевская средняя школа» среди сотрудников школы, жителей села распространены информационные памятки; на сайте школы размещены видеоролики «Осторожно, мошенники!». Классными руководителями среди учащихся 1-11 классов проведены беседы на тему «Интернет-мошенничество». Ребята познакомились с разными видами мошенничества, узнали, как вести себя, если столкнулись с мошенником, способами самозащиты от мошенников.